10 hier na Playstation, ktoré musíš hrať pred dovŕšením 25 rokov


Po dovŕšení 25 rokov sa človek musí začať zaoberať vecami ako je vlastné bývanie, kariéra, vzťah s partnerom, udržiavanie vzťahu s rodinou a dokonca aj politickými názormi, ktoré ovplyvňujú jeho okolie.

Ale bavme sa teraz o niečom dôležitejšom: O videohrách. Už od roku 1994 nás Playstation sprevádza na našej ceste životom. Vytvorili 4 hl. konzoly a 2 vreckové konzoly. Každý fanúšik zábavného priemyslu by ich mal vyskúšať. A to hlavne v jeho období života, v ktorom sa najviac formuje jeho osobnosť.

Ak so zoznamom hier nesúhlasíte alebo by ste doň pridali inú hru, určite napíšte komentár.

#10 Tekken 3

Namco
Namco

Táto hra je naozaj legendárna a kto ju nepozná, tak žije v jaskyni. Hra bola revolučná pre jej kvalitu grafického spracovania a hrateľnosť. Rýchlejšie prsty väčšinou porazili majstra, ktorý poznal všetky série útokov naspamäť. 😀 Aj preto to bola jedna z najlepších „párty hier“.

Je naozaj veľa dôvodov, prečo je táto hra považovaná za jednu z najlepších videohier 90. rokov, ak nie všetkých rokov.

#9 Oddworld: Abe´s Oddysee

Oddworld Creations
Oddworld Creations

Keby táto hra vyšla v dnešnej dobe, pravdepodobne by bola považovaná za divný projekt s divnou „prdiacou kreatúrou“ v hlavnej úlohe.

No na PS1 mala u hráčov neuveriteľný úspech. Bolo to hlavne pre jej jedinečnosť, pestrosť a zložitosť. Táto hra určite nieje určená pre pasívnych hráčov, ktorí chcú hru prejsť za pár hodín. Hra si totiž vyžadovala sústredenie, presnosť a pamäť. (Po stlačení správnej kombinácie tlačidiel na ovládači, postava povedala napr. Ahoj, Pracuj, Nasleduj ma…)

Hra bola síce v roku 2014 prerobená do novšieho „šatu“ ale my odporúčame určite originálnu verziu na PS1. (Nič sa totiž nevyrovná starým zvukom Abeových prdov :D)

#8 Gran Turismo

Sony
Sony

Táto hra sa stala jednoducho ikonou automobilových hier. Ovládanie auta bolo pri každom modely pocitovo odlišné a aj keby ste si túto videohru zahrali dnes, určite by ste si to užili. To ju robí nestarnúcou a legendárnou.

#7 Crash Team Racing

Naughty Dog
Naughty Dog

Hra by sa dala porovnať s „Mario Kart“ ale spoločnosť „Naughty Dog“ ju dokázala prekonať. Je tu dokonale zvládnuté 3D prevedenie závodnej dráhy a prekážok. Veľmi premyslené sú aj tajné skratky a vyraďovanie oponentov, pomocou nekalých taktík, ktoré hráči milujú.

#6 Journey

Thatgamecompany
Thatgamecompany

Objavila sa v roku 2012 a pôsobí absolútne skromne a jemne. Ak ste túto hru ešte nehrali a chcete si oddýchnuť od akčných „strielačiek“, určite skúste „Journey“. Tak ako je krátka, tak je nádherná a pozitívna. Najlepšie je ak o nej neviete nič a len si ju spustíte.

My ostatní, ktorí sme hru hrali si určite spomíname ako sme surfovali počas západu slnka po piesočných dunách, zľaknutia sa zvláštnych lietajúcich príšer alebo objavenie nášho prvého online tichého spoločníka, ktorým bol ďalší hráč. V neposlednom prípade musím spomenúť aj hudbu, ktorá hru robí ešte jedinečnejšou.

Ja som si ju naozaj užil a prešiel doslova na „jeden dych“. A potom som ju prešiel druhýkrát a tretíkrát… 😀 Určite odporúčam.

#5 Tomb Raider

CORE Design
CORE Design

Ak ste hrali novšie verzie, určite si musíte zahrať aj tie staršie, pretože to tak trochu dĺžite sami sebe. Musíte vidieť ako a kde to vlastne začalo. Musíte jednoducho zažiť verziu, v ktorej Lara vedela skákať iba smerom hore a jej prsia mali trojuholníkový tvar. 😀

Hra vás stiahne do deja, tak že sa budete báť o Larine bezpečie. Budete si hovoriť: „Ja už tento úsek nechcem prechádzať ešte raz.“ Obtiažnosť hry bola v niektorých momentoch naozaj náročná.

#4 Crash Bandicoot 3: Warped

Naughty Dog
Naughty Dog

Spoločnosti „Naughty Dog“ a „Sony“ idú k sebe ako „Call of Duty“ a explózie. Jednoducho dokonalé partnerstvo, ktoré nám sprostredkovalo skvost, akým je „Crash Bandicoot“.

Hra nieje iba o zbieraní jabĺčok ale nájdeme v nej toľko pestrosti, ako iba v málo hrách. „Crash Bandicoot 3: Warped“ je ako keby celý balíček hier v jednom. Plávanie pod vodou, jazdenie na vodnom skútri, na motorke a dokonca aj na tigrovi.

Každá séria levelov bola ukončená bojom s „bossom levelu“, ktorý mal vždy iné jedinečné schopnosti a slabiny, ktoré sme museli nájsť. Samozrejme musím spomenúť, že „Crash“ získal aj bazuku, ktorá vystreľovala jabĺčka 😀 How cool is that?

#3 Grand Theft Auto

Rockstar
Rockstar

Spoločnosť „Rockstar“, prepísala hrami GTA III, Vice City a San Andreas históriu tvorby „otvoreného herného sveta“ vo svete videohier a ide im to dodnes.

Pri hraní má hráč naozaj pocit, že môže spraviť všetko čo ho len napadne. Všetko čo je v hre vidno sa dá preskúmať, od mrakodrapov v meste, po hory a lesy na okraji mapy.

#2 The Last Of Us

 Naughty Dog
Naughty Dog

Spracovanie hry od hrateľnosti po originálnu dejovú líniu je naozaj jedinečné. Herecké výkony postáv a ich dialógy sú, tak uveriteľné, že si hráč vytvorí s postavami vzťah. Aj preto sa pre mnohých hráčov stala najlepšou hrou všetkých čias.

Nesmieme sa teda diviť, že hra bola už prvý rok po jej vydaní prerobená na novšiu verziu, aby si ju mohli hráči užiť aj na PS4. Do tejto skupiny hráčov patrím aj ja a musím povedať, že sa táto hra bez debaty zaradila do mojich osobných TOP 10 hier.

#1 Uncharted

Naughty Dog
Naughty Dog

Tak ako aj pri hre „The Last of Us“ sa spoločnosť „Naughty Dog“ naozaj ukázala. „ND“ sú bezpochyby majstrami v písaní scenárov, čo sa ukázalo aj pri 4 dieloch „Uncharted“.

V štvrtom diely „Uncharted: A Thief´s End“, vidíme ako náš hrdina Drake zostarol a usadil sa. No aj tak sa nič nevytratilo z jeho prežitej minulosti. Nechcem hovoriť o hre veľa, aby som nič dôležité neprezradili. Poviem vám iba toľko, že je to jedna z najlepšie napísaných hier v histórii. Takže smelo do toho, určite bude stáť za každé minuté euro.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie