15 ročný chlapec zachránil mláďa veľryby


Keď sa jedného pokojného dňa neznáma rodinka prechádzala po pláži v Kanade, asi ťažko by ju napadlo, že ich mladý syn zohrá veľmi dôležitú úlohu v záchrane veľrybieho mláďatka.

Novorodenca objavili úplnou náhodou. Ešte nemalo dokonca oddelenú ani pupočnú šnúru. Jednalo sa teda o maximálne niekoľko hodín starú rybu. “Vykopali sme v piesku bleskovo dieru, aby sa v nej nahromadila voda, a mláďa sa tak mohlo hydratovať” povedal Nicholas, ktorému pomáhali mladší bratia. „Každých 5 minút sme nosili plné vedro vody. Nebolo to jednoduché, pretože hladina mora klesala veľmi rýchlo“.

www.boredpanda.com
www.boredpanda.com

Neskôr popoludní dorazili na pomoc odborníci. Tí bleskovo zariadili, aby sa mláďa dostalo naspäť tam, kam patrí. Dokonca mu odobrali vzorku kože, aby ho bolo možné v budúcnosti identifikovať, a prípadne sledovať jeho vývoj, keďže po matke nebola ani stopa.

www.boredpanda.com
www.boredpanda.com
www.boredpanda.com
www.boredpanda.com

Nakoniec všetko dopadlo tak, ako malo. Mláďa teda dostalo druhú šancu na život a to najmä vďaka pohotovosti mladého chalana, začo mu jednoznačne patrí uznanie a rešpekt.

www.boredpanda.com
www.boredpanda.comOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie