5 dôvodov prečo hrať videohry


Videohry majú „nálepku“ strácania času, vyvolávania agresívneho správania a iných spoločenských chorôb. No nie je dôkaz, že by to bola naozaj pravda. Naopak je niekoľko dôkazov, že videohry majú na človeka a jeho život vplyv priaznivý.

#1 Vedia „nakopnúť“ vašu kariéru

Niekoľko talentovaných hráčov sa podieľa na vývoji hier alebo zarába na tom, že hry hrajú, či už profesionálne alebo iba pre pobavenie svojho publika. Prídu domov z práce alebo školy, zapnú si videohru, ktorá ich baví a zároveň si tým zarobia peniaze. Dobré, čo povieš?

#2 V skutočnosti kriminalitu znižujú

Mnoho ľudí bojovalo proti šíreniu videohier, ktoré obsahujú násilie. Boli však pravdepodobne prekvapení, keď sa dozvedeli, že medzi videohrami a poklesom kriminality je spojenie. Univerzita v Texase spravila na túto tému výskum a prišli na to, že každé zvýšenie predaja hier s obsahom násilia o 10%, znižuje kriminalitu o 1%. Táto teória sa potvrdila aj na viacerých miestach.

educationnews.org
educationnews.org

#3 Znižujú násilné správanie

Znižovanie kriminality je super, ale čo násilie? Násilie a videohry je spájané asi najčastejšie. Dobré správy sú, že výskumy potvrdili, že videohry nemajú vplyv na zvyšovanie agresivity a násilných činov. Ľudia sa pri hrách dostatočne odreagujú a najviac si to odnesie ovládač, myška alebo klávesnica 😀 A pri nich to aj ostane

#4 Odbúravajú stres

Videohry, najmä s obsahom násilia nás učia lepšie zvládať stresové situácie. Medzinárodná Univerzita A&M v Texase prišla na to, že jedinci, ktorí hrajú hry, lepšie znášajú stres ako ich spolužiaci, ktorí hry nehrajú. Mali, tiež priateľskejší postoj.

#5 Zvyšujú naše kognitívne (poznávacie) funkcie

Ak vám niekto povedal, že z hier ohlúpnete alebo duševne zleniviete, tak sa mýlil. Videohry posilňujú pamäť, rýchlejšie rozhodovanie, logické myslenie, priestorovú orientáciu. Najfascinujúcejšie na tomto výskume bolo to, že „strielačky“ sprostredkúvajú najviac týchto kognitívnych schopností.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie