5 najhorších filmov Johnnyho Deppa


Johnny Depp sa objavil prvýkrát na striebornom plátne v roku 1984 vo filme „Nočná mora v Elm Street“. Odvtedy sa objavuje v kinách pravidelne. Mohli sme ho vidieť v menej známych filmoch ako je „Benny a Joon“ (1993) ale aj vo svetoznámych filmoch ako je film „Piráti Karibiku“.

Avšak na takmer každý jeho dobrý film, je tu aj film nepodarený. Napr. na nesmierne vydarenú komédiu „Ed Wood“ je tu aj jeho protipól „Turista“. Alebo na kultový film „Nožnicovoruký Edward“ je tu slabší film „Temné tiene“. Nesmieme tiež zabudnúť na vydarenú trilógiu „Piráti Karibiku“ a jej nevydarenú štvrtú časť. (Mimochodom, už sa pracuje aj na piatej.)

Je to smutné ale jeho dobrých filmov začína ubúdať a vzniká medzi nimi čoraz väčší rozostup. Veď posúďte sami.

#5 Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách (2011)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Fanúšikov tejto filmovej série to bude asi trochu bolieť. Prvé tri filmy boli veľmi podarené. Rozprávali príbeh Willa Turnera, Elizabeth Swannovej a samozrejme Kapitána Jacka.

No štvrtý diel bol veľmi „okato“ spravený tak, aby zarobil len ďalšie peniaze. Dej sa už „netočil“ okolo Willa a Wlizabeth ale pod „svetlami reflektorov“ bol tentoraz Johnny Depp. Film bohužiaľ dostal prevažne negatívne hodnotenia. Deppová doposiaľ ľuďmi milovaná postava Jack Sparrowa, už pre divákov nebola jednoducho dostatočne očarujúca.

#4 Charlie a továreň na čokoládu (2005)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Johnny Depp stvárňuje vo filme Willyho Wonku a film si zachoval takmer všetky prvky z klasického príbehu. Veľkolepú továreň na čokoládu a dokonca aj Oompa Loompov.

No to čo filmu chýba je osobnosť samotného Willyho Wonku. Jeho stvárnenie postavy bolo jednoducho zvláštne. Nepôsobil vtipne ale divne a nepríjemne. Divák si pri sledovaní filmu nevedel jeho postavu vôbec zaradiť.

#3 Rumový denník (2011)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Film je o novinárovi menom Paul Kemp, ktorý zoberie prácu v Puerto Ricu, kde stretne krásnu Chenault (Amber Heard), manželku realitného podnikateľa.

Vo filme sú niektoré scény naozaj veľmi vydarené, no bohužiaľ sú „zatienené neporiadkom“ v zápletke. Od Deppa sa čakalo, že „oživí ducha“ vydareného filmu „Strach a hrôza v Las Vegas“, no nepodarilo sa mu to.

#2 Turista (2010)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Ak ste čakali, že Johnny a Angelina Jolie bude tá správna dynamická kombinácia, boli ste na omyle. Film by bol oveľa lepší, ak by bola chémia, medzi hviezdnym párom viditeľnejšia.

Scény a prostredie boli vizuálne nádherné ale filmu chýbala dobrá zápletka a uveriteľnosť lásky medzi hlavnými postavami.

#1 Mortdecai: Grandiózny prípad (2015)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Posledným „prešľapom“ spolu s „Transendenciou“, „Temnými tieňami“ a „Osamelým jazdcom“ je film Mortdecai: Grandiózny prípad. Depp tu hrá Charlieho Mortdecaia, ktorý je zapletený do krádeže umeleckého diela.

Napriek dobrej hereckej zostave, boli herecké výkony takpovediac, „umelé“. Dialógy na smiech a Depp ako hlavná postava, bol viac otravný ako očarujúci a zábavný.

Do „kariet mu tiež nehralo“, že on ako Američan, hral postavu Angličana. Čo robilo jeho hranie postavy trochu neisté.

Koniec filmu nám pravdepodobne naznačil pokračovanie, no my len môžeme dúfať, že tomu tak nebude 😀
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie