9 zvláštnych fotografií, ktorých pozadie je dodnes nejasné


Stalo sa ti niekedy, že si zhotovil fotku, a neskôr si na nej spozoroval niečo divné? Niečo, čo si si pri fotení buď nevšimol, alebo to tam pravdepodobne nebolo? Nie si sám.

Na svete existuje podobných exemplárov nespočetne. Bohužiaľ drvivá väčšina z nich je fake, teda podvod. Niektoré z nižšie uvedených obrázkov si už možno na internete videl, no opakovanie je matka múdrosti a s podrobnejším popisom si to teda môžeš zopakovať. Jedná sa pravdepodobne o najviac prepierané fotky doteraz. Poď sa na ne teda mrknúť a daj vedieť, čo si o tom myslíš.

Astronaut

23. mája roku 1964 odfotil Jim na výlete portrét svojej 5 ročnej dcéry. Po vyvolaní fotografií bol šokovaný. Na jednej (z troch rovnakých) bola za hlavou malej Elizabeth akási postava, najviac podobajúca sa na kozmonauta. Nedáva to absolútne žiaden zmysel. Fotku obratom poslal firme Kodak, ktorá potvrdila, že sa jedná o neupravenú, teda legitímnu fotografiu, s ktorou nebolo nijakým spôsobom manipulované. Divné, nie?

canyouactually.com
canyouactually.com

Svetlá vo Phoenixe

13. marca 1997 sa nad hlavami tisícok ľudí v Arizone, štáte Nevada, objavili podivné neidentifikovateľné svetlá. Na oblohe boli celé hodiny bez pohybu. Neskôr sa k tomu vyjadrilo letectvo, ktoré tvrdilo, že sa jedná o „svetlice na letecké cvičenia“. Rovnaký incident sa odohral aj v roku 2007 a 2008. No k tomu sa už nevyjadril nikto. Videli ste film Znamenia?..

canyouactually.com
canyouactually.com

Incident pri jazere Falcon

V blízkosti jazera Falcon v Kanade bol 20. mája 1967 nahlásený podivný report muža menom Stefan Michalak. Ten tvrdil, že videl lietajúci objekt ako pristáva neďaleko jeho kempu. Keď sa k nemu snažil priblížiť, počul ako medzi sebou komunikujú „dva hlasy“. Pokúsil sa vraj nadviazať kontakt vo viacerých jazykoch, no márne. Vzápätí začal objekt stúpať. Motory mužovi spálili takmer celé oblečenie a na hrudi mu zostala podivná jazva.

canyouactually.com
canyouactually.com

Padajúce telo

Ako väčšina rodín, aj Cooperovci sa po nasťahovaní do nového domu chystali zaobstarať rodinný portrét. Vyvolaná fotografia však znepokojila všetkých. Na ľavej strane zhora visí rozmazané telo, ktoré zaručene nepatrí nikomu z nich. Existuje veľa dohadov a špekulácií, čo sa v ten deň vlastne stalo.

canyouactually.com
canyouactually.com

Fotka Freddyho Jacksona

Freddy Jackson bol nešťastnou náhodou zabitý vrtuľou lietadla v prvej svetovej vojne (pracoval ako mechanik). O dva dni neskôr jeho letová skupina vytvorila spoločnú fotografiu. Keď bola nakoniec vyvolaná, vydesila všetkých. Vyzerá to tak, že sa na fotografii objavil aj Freddy. Snímok bol zhotovený v deň jeho pohrebu. Náhoda?

canyouactually.com
canyouactually.com

Panna Mária

Jedná sa o jeden z najznámejších nevysvetlených obrázkov na svete. Fotka, alebo skôr maľba, zobrazuje Pannu Máriu, pričom nad jej pravým ramenom (z našej strany) sa vznáša zvláštne teleso pripomínajúce UFO, na ktoré pozerá muž a jeho pes. Obraz namaľoval Domenico Ghirlandaio v 15. storočí.

canyouactually.com
canyouactually.com

Modliaca žena

V roku 1975 navštívila Diana a Peter Berthelotovci cirkev v Norfolku vo Veľkej Británii. Peter si na pamiatku odfotil svoju ženu ako sa modlí v kostole. Po vyvolaní jej za chrbtom sedí bizarná postava v bielom. Keď to manželia ukázali miestnemu vikárovi, ten im povedal, že to vraj bola „Biela pani“, liečiteľka, ktorá kedysi pravidelne navštevovala kostol.

canyouactually.com
canyouactually.com

Grand Canyon

Táto fotka bola zhotovená v 80. rokoch. Zachytáva muža stojaceho tesne pri okraji skaly, ktorého fotil jeho kamarát. Po návrate domov boli obaja zdesení. Na fotke sa za jeho chrbtom niekto (niečo?) v kapucni schováva v kríkoch. Obaja by prisahali, že v dobe fotenia boli na skale sami.

canyouactually.com
canyouactually.com

Cowboy

Pomerne známa fotografia herca Ika Clantona z roku 1996, ktorý v kovbojskom oblečení pózuje na slávnom cintoríne v Boothile, v Arizone. V pozadí však dosť jasne a zreteľne vidieť muža v klobúku trčiaceho zo zeme, ktorý tam podľa jeho slov v čase fotenia určite nebol. Zvláštne.

canyouactually.com
canyouactually.com
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie