Absolútna sloboda vo videohrách? NUDA!


Absolútna sloboda v hre, znamená, že tam nie je čo robiť

Sloboda znie fakt super, pretože v reálnom živote sme „uväznení“ v stereotype nášho života a videohry nám ponúkajú oveľa viac možností. Zoberte si napríklad hru „GTA“ v ktorej sa dá robiť takmer všetko na čo si spomenieme.

No s veľkým herným svetom prichádza aj problém, kedy sa cítime stratení. Nastáva to práve vtedy, keď nemáme inštrukcie, čo máme vlastne robiť.

Napr. „No Man´s Sky“. Je to hra, v ktorej hráč putuje vesmírom a spoznáva nové planéty. Keď vyšiel prví krát trailer na túto hru, všetci sa do nej okamžite pobláznili, tak ako aj ja. A to práve pre pocit neobmedzených možností.

No, keď hra vyšla, hráči boli naozaj sklamaní. V čom bol problém?

polygon.com
polygon.com

Problém bol jednoducho v tom, že multiplayer nefungoval a väčšina mimozemšťanov, ktorých ste stretli, boli jednoducho povedané, nudní.

Vtip je v tom, že všetko čo o hre nasľubovali tam aj bolo. No hráčom nestačilo, že mohli preskúmať milióny planét. Hráči sa v tom nekonečnom vesmíre začali nudiť.

Gameri potrebujú úlohy, ktoré v hre budú plniť a ktoré ich budú posúvať ďalej.

Od videohier, teda chceme aby sme mali pocit slobody, práve pri tom ako nám hra presne hovorí, čo máme urobiť. To bolo napríklad pekne vidieť pri videohre Bioshock, súhlasíte?
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie