Budíte sa ráno nevyspatí? Tu sú dôvody prečo

Aj keď je normálne byť cez deň sem-tam unavený, nemali by sme to brať na ľahkú váhu


Cítite sa cez deň unavení a ospalí, aj keď ste spali dlho?

Aj keď je normálne byť cez deň sem-tam unavený, nemali by sme to brať na ľahkú váhu. Pretože práve táto denná únava je spojená s vaším spánkom a má veľký vplyv na naše zdravotné návyky.

Zložitejšie dôvody, prečo sa človek nemôže dobre vyspať:
  • Nespavosť
  • Depresia

Avšak, vo väčšine prípadov ide iba o pochopenie ako funguje náš organizmus cez deň a počas spánku. Našťastie je pár spôsobov, ako dosiahnuť toho, aby sa naše telo cítilo dobre a oddýchnuto, aj cez deň.

18 hodín

Na začiatku si musíme uvedomiť, že 8 hodín spánku, ktoré sa väčšinou odporúčajú, majú byť iba vodítkom. Tento počet hodín platí síce pre väčšinu ľudí, ale nie pre všetkých. Každý človek je iný a vyhovuje mu iná dĺžka spánku.

Preto by mal každý z nás trošku experimentovať a pozorovať na sebe drobné zmeny, pri striedaní dĺžky spánku. Tak sa dozviete, aká dĺžka spánku vyhovuje vám.

2Príliš veľa spánku

Príliš veľa spánku može byť rovnako zlé, ako málo spánku. Určite poznáte ten pocit, keď ste sa v nedeľu ráno zobudili po dlhých hodinách spánku a zistili ste, že sa cítite aj tak unavení.

Pýtate sa, čo je príliš veľa spánku? Na to si bohužiaľ bude musieť odpovedať každí jeden z nás osobitne, pretože sme všetci odlišní. 

3O koľkej ísť spať

Treba si na sebe odsledovať, kedy je pre vás najideálnejší čas ísť si ľahnúť, pretože musíte vstať o určitej hodine, aby ste stihli autobus do práce alebo školy. Treba si jednoducho pripočítať a vyhradiť polhodinu k vašej ideálnej dĺžke spánku na zaspávanie.

Pokračovanie na ďalšej strane...
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie