Chuťovka pre milovníkov retro: Na tomto jazdil Elvis!


Zdá sa, že história nakoniec vždy doženie tie najzaujímavejšie autá na svete. Toto konkrétne BMW 507 Roadster z roku 1957 malo veľmi známeho majiteľa. Elvis Presley ho vlastnil keď slúžil u armády. Auto je však v dnešných dňoch možno ešte populárnejšie, ako samotný bývalý majiteľ.
Automobilka konečne dokončila dvojročné reštaurovanie auta pričom našla množstvo úprav, ktoré Elvis na aute spravil. Najvýraznejšou úpravou bola zmena sériovej bielej farby na farbu Porsche Red, ktorá lákala pohľady rozcítených slečien (a ich nasratých priateľov).

3.jpg
Zdroj: Twitter

Auto bolo v roku 1960 prevezené do USA a dostalo sa do rúk majiteľovi miestneho dílerstva značky Chrysler. Ten taktiež utratil pekný balík za úpravu vozidla, takže z pôvodného auta zostala asi len krásna karoséria.
Koncom 60. rokov sa istý Jack Castor pokúsil auto zreštaurovať, ale kvôli nedostatku prostriedkov auto zaľahlo prachom. Roky poriadne narušili kedysi hrdý postoj 507-čky.
Mníchovské BMW 507 je raritou, vyrobila sa z neho len niečo cez 250 kusov. Po návrate do svojho rodiska uplynuli dva roky a dnes vyzerá akoby práve vyšlo z linky. Čo na to hovoríte?

ZdroJ: Twitter
ZdroJ: TwitterOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie