Čo by sa s nami stalo, keby Slnko zaniklo?

10 znepokojivých vecí, ktorým by sa ľudstvo nevyhlo...


Premyšľali ste niekedy nad tým, čo by sa stalo, keby Slnko zaniklo? Každý by pravdepodobne dospel k záveru, že by ľudstvo a celkovo všetko živé nečakalo nič dobré, a to je samozrejme aj pravda. Poďme sa teda pozriet na 10 nepekných vecí, ktoré by nás po zániku Slnka so 100% pravdepodobnosťou čakali.

1Rozlúč sa so sústavou..

Po ôsmich minútach by všetky planéty, ktoré Slnko obiehajú "odplávali" do nekonečného vesmíru, pretože by ich už naďalej nepriťahovala žiadna gravitačná sila. Celá Slnečná sústava by tým pádom zanikla do cca 10 minút. Dosť znepokojujúca predstava čo povieš..

2Tma..

Pár sekúnd na to by sme boli všetci obklopení maximálnou tmou s čím sa spájajú aj ďalšie problémy, o ktorých sa dočítaš nižšie. Samozrejme by z oblohy zmizli všetky hviezdy. Prečo? No jednoducho preto, pretože by ich už naďaľej Slnko neosvetlovalo ako doteraz.

3Ice Age

Teplota na Zemi by deň za dňom klesala hlbšie a hlbšie. Po mesiaci by tu bolo -190 stupňov, po štyroch by to bolo cca -325. Nastala by pochopiteľne opäť doba ľadová a my by sme to mali kompletne spočítané..

4Baktérie pôjdu tiež

Väčšina baktérii by zanikla. No niektoré extrémne mikroorganizmy sú schopné podobné podmienky prežiť napr. v zemskej kôre.

5Ponorka?

Ľudstvo ako také by pravdepodobne zaniklo do mesiaca-dvoch. Šanca na prežitie však je, no extrémne zložitá a pravdepodobne by sa jej nechopil nik. Štatistiky však hovoria, že hlboko pod vodou v oceáne v ponorke by to išlo. No otázka však znie, na ako dlho?...

POKRAČUJ NA DRUHÚ STRANU ->>>
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie