Fakty o autách, o ktorých ste nevedeli: Vôňa nového auta je smrad!


Akú najvyššia pokuta bola udelená, čo je vlastne vôňa nového auta, koľko by trvala cesta autom na mesiac?

Drahý špás

Najvyššiu pokutu na svete vraj dostal vodič Mercedes-Benz SLS, ktorého namerali v rýchlosti 299 km/h. Keď spriemerovali jeho príjmy a rýchlosť nad limitom, vyšla policajtom suma 853 tisíc eur! Informáciu treba brať s rezervou, pretože sme nenašli relevantný zdroj na overenie. Čo je však isté, na Slovensku by vodič SLSka dostal 800 eur, zaplatil by to na mieste aj s tringeltom a znova by si odfičal 250-tkou.

slsko
Zdroj: Twitter

Vôňa nového auta je smrad!

Každý, kto si sadol niekedy do nového auta to zažil – hmmm tá vôňa. Ale ste na omyle! To, čo cítite v kabíne aute sú v podstate lepidlá a plasty, ktoré ešte nestihli vypáchnuť z továrni. Keďže automobilky používajú iné technológie, môže sa stať, že v novej Audine to bude voňať inak ako v novom Bavoráku. Každopádne si nabudúce dva krát premyslite, keď si budete kupovať na pumpe stromček s vôňou nového auta.

interierauta
Zdroj: Twitter

Každý siedmy

Na svete dnes jazdí približne 1 miliarda áut. Podľa štatistík zverejnených ešte v roku 2010 údajne každý siedmy človek na planéte vlastnil automobil, dnes je to ešte viac. Číslo bolo aj vtedy ešte oveľa vyššie, pretože do štatistík sa rátali len súkromní vlastníci, a niečo ako priemyselné stroje či firemné vozy nikto nerátal.

zapchanaceste
Zdroj: Twitter

Pár výpočtov nakoniec

Koľko by vám to trvalo povolenou rýchlosťou na cestách prvej triedy na mesiac? Keby vyštartujete a idete konštantne 90km/h, na mesiac by vám to trvalo neuveriteľných 178 dní. Keby chcete deväťdesiatkou obísť rovník zeme (ktorý je len teoretický, pretože vzdialenosť nezahŕňa pohoria a pod.) trvalo by vám to 18 dní.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie