Kruhy v obilí, roky trvajúci fenomén, nad ktorým dodnes visí niekoľko otáznikov


Ošiaľ okolo týchto symbolov vypukol už dávno v roku 1963 (Aj keď najstarší kruh v obilí sa datuje už roku 1678!). Odvtedy sa kruhy v obilí zjavovali s určitou pravidelnosťou každý druhý týždeň/mesiac. Podivné úkazy (odkazy?) objavujúce sa z noci na noc pred rokmi priťahovali tisícky turistov z celého sveta, média a hlavne ufológov, ktorí niektoré z nich študujú dodnes.

telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

Ako už asi všetci isto viete, ku drvivej väčšine výtvorov sa priznali ľudia. Najznámejšia je azda dvojica Doug BowerDave Chorley, ktorí sa k týmto pomerne unikátnym „žartíkom“ prihlásili už v dávno v roku 1991. No treba hneď poznamenať, že nie všetky kruhy majú svojich páchateľov. Dodnes existuje stále dosť obilných kreácií, ku ktorým sa nik neprihlásil, pretože sú podľa odborníkov príliš zložité nato, aby ich za niekoľko málo hodín vytvoril človek.

„Niektoré z týchto výtvorov sú tak zložite a komplexné, že sa vymykajú realite. A po všetkých tých desaťročiach, žiadny z páchateľov nebol chytený pri vytváraní týchto skutočne mimoriadnych formácií,“– Richard Dolan, historik, akademik, spisovateľ a jeden z popredných bádateľov UFO. Tento obraz je toho dokonalým príkladom:

hinterlandtimes.com.au
hinterlandtimes.com.au

Jedná sa o 250 metrový piktogram, ktorý sa objavil v Anglicku v roku 2001, samozrejme, zo dňa na deň. Skladá sa z 409 kruhov, ktoré dokopy tvoria niečo, čo sa nazýva „triskelion“. Symbol, ktorého história sa ťahá až 5000 tisíc rokov dozadu. Dodnes sa jedná o jeden z najviac prepieraných kruhov v obilí, ktorý nemá známeho páchateľa..

liveinternet.ru
liveinternet.ru

To však nie je všetko.

Mnoho vedcov tiež študovalo trávu a celkovo obilninu v laboratóriu a došli k záveru, že tí, ktorí kruhy vytvorili museli používať zariadenie GPS, lasery a mikrovlny, ktoré vysokou teplotou obilninu ohrejú tak, že sa nezlomí, ale ohne. Replikovaním tejto hypotézy teda dospeli k záveru, že neexistuje iný spôsob, ako bez zlomenia obilninu takto ohnúť. Otázka však znie, ako sa mohli ľudia pred viac ako sto rokmi dostať k laserom a celkovo k takto vyspelej technike? Ako sme už písali vyššie, prvý kruh sa objavil už v roku 1678 a vtedy zrejme ľudia lasery a mikro ohrevy nepoužívali.. alebo áno?

collective-evolution.com
collective-evolution.com

O tejto tématike by sa skutočne dali napísať kvanta textu. Nespomenuli sme napr ani elektromagnetické žiarenie, ktoré nad obrazcami, ktoré nemajú známeho páchateľa, namerali špecialisti v obrovskej výške nad zemou. A to je už naozaj na zamyslenie.

pinterest.com
pinterest.com

Ako to teda je? Kde je pravda? Je jasné, že 90% výtvorov má na svedomí početná skupina ľudí, ktorá sa k týmto činom priznala. No stále však existuje niekoľko skutočne famóznych kruhov, ktoré vlastníka nemajú, nik sa k nim nepriznal a žiadne racionálne vysvetlenie k ním bohužiaľ nepasuje. Aj keď sa zdá, že záujem o tieto znaky v poli postupom času upadol, nie je to tak celkom pravda. Výskumníci, ako už bolo spomenuté, niektoré exempláre študujú do dnes a ich okolie neustále stráži vojenská technika. Prečo?

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Aký máš na celú vec názor ty? Ak máš o podobné články záujem, určite nám daj o tom vedieť v komentári.

 
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie