Legendárna Záhada Blair Witch pokračuje treťou časťou!!


V roku 1994 sa záhadne stratila trojica študentov  blízkosti Burkitsville v Marylande, pri natáčaní dokumentu o kanibalskej čarodejnici. O rok neskôr sa našli ich natočené záznamy.“

Asi takto nejak začína kultová snímka z deväťdesiateho deviateho, ktorú, dá sa povedať na kolene zbúchalo režisérske duo Daniel Myrick a Eduardo Sánchez. Chlapci uplietli ako sa hovorí „z hovna bič“. Rozpočet na film mali necelých 25 tisíc, pričom celosvetovo im projekt zarobil viac ako 250 miliónov amerických dolárov. Slušné, nie?  A aj keď Blair Witch nebol prvým found footage filmom (ako sa o ňom často hovorí), určite položil dôležite základy pre dnešné horory, ktoré s radosťou kradnú kopírujú jeho koncept.

bloody-disgusting.com
bloody-disgusting.com

Niekoľko rokov po premiére originálu sa začalo s produkciou dvojky. No tá už nebola točená „kamerových“ štýlom, ale klasickým. Bohužiaľ im to nevyšlo. Vôbec. Sequel teda prepadol komerčne aj kriticky, a o trojke sme preto pochopiteľne nepočuli ani slovo.

Pred cca desiatimi rokmi Sánchez v rozhovore „náhodne“ spomenul, že vo voľnom čase píše scenár na tretí film, ale viac o tom prezradiť nemôže. Ťažko povedať, či hovoril pravdu. Roky pribúdali a s nimi klesal aj Eduardov zápal priniesť nám vytúžený film, na ktorý čakal celý svet.

No dnes je ale všetko inak. Aj keď nám výstava Comic-Con v San Diegu skončila, treba uznať, že sa rozlúčila vo veľkom štýle. Každému (nie len) hororovému nadšencovi podskočilo srdce, keď sa na plátne z ničoho nič objavil dvojminútový trailer na tretí Blair Witch! A aby toho nebolo málo, rovno aj s dátumom premiéry, ktorá bude 16. septembra. Či sa to ale týka aj Európy, netuší nik z nás.

youtube.com
youtube.com

Príbeh by mal rozprávať o partii vysokoškolákov, ktorí sa vydávajú do lesov v Burkitsville, aby odhalili tajomstvo zmiznutia sestry jedného z nich. Ako to celé dopadne azda nemusím ani písať, ukážka pod textom hovorí za všetko. Režírovať už nebude Sánchez ale Adam Wingard (V/H/S 1,2).

No už bolo dosť rečí, vychutnaj si video a daj vedieť či sa páčilo.

 
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie