Nová, výkonnejšia verzia konzoly Playstation 4 dorazí už v novembri! V čom sa bude od klasickej štvorky líšiť?


Včera sa na Sony konferencii v zámorí diali vcelku zaujímavé veci. Nielen že Sony konečne oficiálnou cestou ohlásila konzoly, o ktorých sme už niekoľko dní vedeli, ale odhalili aj ich finálne názvy a samozrejme dátumy vydania + ceny.

Internetom už niekoľko dní/týždňov kolovali fámy o nových revíziách tejto hračky. Kódové označenie Neo, pod ktorým sa skrývala nová konzola už ale momentálne neplatí. Názov silnejšej Playstation štvorky je Pro. Táto verzia v sebe bude mať dvojnásobne rýchlejší grafický čip, a samozrejme aj procesor, ktorý bude pretaktovaný z pôvodného 1.6GHz na 2.1GHz. Čo sa pamäte týka, tak tá ostáva, teda klasických 8GB.

playstation.com
playstation.com

PS4 Pro ponúkne konečne aj dlho spomínanú 4K podporu, aj keď je otázne, koľko hier bude toto megalománske rozlíšenie podporovať. Ďalšou novinkou tohto stroja bude tiež bude podpora HDR efektu..

Konzola hlavne vylepší framerate (počet snímkou za sekundu) pri niektorých náročnejších tituloch. To sa bude týkať hlavne hier vyvíjaných špeciálne pre Playstation VR (Virtual reality). Zamrzí však, že Pro nebude podporovať Ultra HD Bluray disky, čo je obrovská škoda, keďže podporuje 4K rozlíšenie. V sebe bude mať teda zabudovanú „iba“ klasickú bluray mechaniku, akú má jej predchodca.

Playstation 4 Pro vyjde celosvetovo už 10. novembra a cena sa bude pohybovať na úrovni 399€. Popri tejto výkonnejšej verzii Sony oznámilo aj menšiu a tenšiu mašinku. Jedná sa v podstate o Playstation 4 Slim, aj keď pojem „Slim“ v jej názve figurovať nebude. Pôjde klasicky len o zmenšenú verziu pôvodného stroja s rovnakým výkonom. Na trh dorazí skôr ako Pro, už 15. septembra s cenou 299€.

valuewalk.com
valuewalk.comOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie