Pripravte sa na Halloween 2016!

Ktoré hororové filmy sú najdesivejšie a dajú vám tú správnu dávku strachu?


Najlepší program na Halloween je dobrý horor, to vedia všetci

Hororové filmy nie sú len najlepším programom pre Halloween, ale stávajú sa čoraz častejšie aj príjemným okorenením romantického večera s vaším partnerom. Už len predstava, že váš priateľ vás ochráni a obíjme v tých najhorších časoch strachu môže byť lákavá (aj keď je to len strach z filmu).

Horory majú svoje miesto v histórii

Hororové filmy sa začali natáčať ako prirodzené pokračovanie gotickej hororovej literatúry z 18 storočia. Najznámejšími autormi tej doby sú Mary Shelley, ktorej najznámejším dielom je Frankenstein, tiež Bram Stoker, bez ktorého by neožil Nosferatu, alias Gróf Drakula, alebo Edgar Allan Poe, ktorého mnohý pohladajú za najlepšieho autora hororových príbehov. Na svoje konto si môže zapísať príbehy ako Havran, Čierny kocúr, či Démon zvrátenosti.

Začiatky hororov

Pokiaľ ste si pustili video mali ste tú česť zhliadnuť nemý film s názvom Strašidelný zámok z roku 1896. Určite ste sa pri tom dobre zasmiali, no verte, že v tej dobe to bol výkvet zdesenia a paniky. Nie je tajomstvom, že mnohý tvorcovia hororov robia v snahe za ziskom rôzne nové spracovania, alebo po anglicky "remake". Berú si tak inšpiráciu zo slávnych a úspešných starých filmov a tiež aj literárnych diel... Akým je aj spomínaný Nosferatu, alebo Frankenstein.

POKRAČUJ NA ĎALŠIU STRANU>>>
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie