Rodný dom Adolfa Hitlera pôjde k zemi!

Jednu z najväčších nacistických pamiatok, ktorou je bez pochýb dom Adolfa Hitlera sa chystajú zbúrať! Čo vyrastie na jeho mieste?


Braunau am Inn, Rakúsko. Presne v tomto okresnom meste, ktoré sídli v našom susednom štáte sa narodil azda najkrutejší vodca nacistov všetkých čias, Adolf Hitler. Človek, ktorého nemusíme určite nikomu predstavovať tu žil až do roku 1895, kedy sa jeho rodina presťahovala do mesta Linz, tiež sídliaceho v Rakúsku.

Od tej doby mal dom mnoho majiteľov. Po druhej svetovej vojne bol však odkúpený Nacistickým režimom, ktorému budova patrila až do roku 1972. Vtedy ho odkúpila rakúska vláda, ktorá podpísala zmluvu o rekonštrukcii. Dom chceli využiť ako centrum pre osoby so zdravotným postihnutím, a tak sa aj stalo. No v roku 2011 nájom skončil a dom ostal nevyužitý. Dokonca sa doň nikto neodvážil ani len vojsť, iba oddaný neonacisti, ktorí boli kvôli nemu ochotní pricestovať z celej Európy.

Následujúce roky majiteľ odmietol mnoho nájomcov, ktorí chceli túto stavbu nejakým spôsobom využiť. Dokonca sa s ním niekoľko krát pokúšala dohodnúť aj vláda, no neúspešne. Po rokoch plných právnych krokov a “naťahovačiek“ dospeli oba tábory k rozhodnutiu dom zbúrať a postaviť na jeho mieste novú budovu, ktorá nebude mať s nacizmom a jeho históriou vôbec nič spoločné.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA DRUHEJ STRANE ->>>
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie