TOP 10 lacných európskych dovolenkových destinácií


Dovolenkovať v lete môže pre mnohých predstavovať finančnú záťaž, ktorá im robí vrásky na čele. Predsa len, služby v západnej a južnej Európe sa môžu vyšplhať do závratných výšok a jeden týždeň dokáže vybrakovať peňaženku ako verejné obstarávania štátne financie. Rozhodli sme vám preto ponúknuť tipy na 10 najlepších cenovo dostupných lokalít v strednej a východnej Európe, o ktorých ste možno počuli, no neboli istý, či stoja za to.

 

SARAJEVO (BOSNA A HERCEGOVINA)

Zdroj: m1key.me
Zdroj: m1key.me

Hlavné mesto Srbska prekypuje nielen historickou krásou otomanskej kultúry, múzeami a galériami, ale v noci sa mení na párty juhu. Milovníci prírody si prídu na svoje, olympíjske pohorie ponúka možnosti na príležitostnú turistiku.

 

TRIGLAVSKÝ NÁRODNÝ PARK (SLOVINSKO)

Zdroj: seekingwanderlust.com
Zdroj: seekingwanderlust.com

Rozprestiera sa na území Julských Álp a okrem fascinujúcej scenérie na „prízemí“ sa pre dobrodruhov otvára možnosť výstupu na najvyšší vrch Slovinska, Triglav (2864 m)

 

TATEVSKÝ KLÁŠTOR (ARMÉNSKO)

Zdroj: en.wikipedia.org
Zdroj: en.wikipedia.org

Výhľad na celé údolie, špičkovo udržiavané interiéry a návrat do do 9. storočia ponúka Tatevský kláštor.

 

NOVÝ SAD (SRBSKO)

Zdroj: http://s1.1zoom.me/
Zdroj: s1.1zoom.me

Balkánsku ústretovosť, pohostinnosť, ale i vášeň spoznáte v kultúrnom centre Srbska, Novom Sade. Historické pamiatky, rurálne okolie a rovnako divoký nočný život patria k neutíchajúcemu životnému tempu tohto mesta.

 

KRAKOW (POĽSKO)

Zdroj: saidmurat.net
Zdroj: saidmurat.net

Jedno z najkrajších miest strednej Európy. Kráľovský pôvod, prívetiví ľudia a služby za prekliate nízke ceny vo vás upevnia dojem, že sem sa spravidla musíte vracať.

 

ČESKÝ KRUMLOV (ČESKO)

Zdroj: gymji.cz
Zdroj: gymji.cz

Mesto so zachovanou architektúrou 13. storočia vám neraz brnkne na city. Kombinuje sa tu sympatickosť malého mestečka s krásou kultúrnej dominanty.

 

KOTOR (ČIERNA HORA)

Zdroj: flickr.com
Zdroj: flickr.com

Súčasť svetového kultúrneho a historického dedičstva, mesto Kotor v zálive Boko patrí ku klenotom balkánskeho regiónu. V okolí nájdete aj výstavné barokové mestečko Perast a desiatky iných lokalít hodných fotografie.

 

BUKOVINA (RUMUNSKO/UKRAJINA)

Zdroj: pentaxforums.com
Zdroj: pentaxforums.com

Región medzi Ukrajinou a Rumunskom ponúka mimo dychberúcej scenérie aj stredoveké pamiatky od kostolov, po desiatky kláštorov s freskami.

 

BERAT (ALBÁNSKO)

Zdroj: ibitservices.net
Zdroj: ibitservices.net

Ako súčasť zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO sa Berat hrdí byzantskou pevnosťou a kláštorom z 13. storočia. Oblasť Mangalem si nemôžete nechať ujsť.

PLODIV (BULHARSKO)

Zdroj: static.bulgaria-guide.com
Zdroj: static.bulgaria-guide.com

Kultúrne, náboženské a vínne centrum nielen Bulharska, ale i okolitých krajín. Nájdete tu historické unikáty, amfiteáter, ale i rozsiahle komerčné možnosti. Patrí k najstarším mestám na svete a v roku 2019 sa stane Európskym mestom kultúry.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie