TOP 10 Najobávanejších bojovníčok


Hrdinstvo a chrabrosť býva doména predovšetkým mužských postáv, no vo filmoch a televíznej tvorbe nájdeme aj niekoľko žien, ktoré hravo strčia svojich kolegov do vrecka. Nielenže sú udatné, nebojácne (i flexibilné), môžeme o nich hovoriť ako o sexy hrdinkách, ktoré zachránia situáciu nielen svojimi schopnosťami, ale i oku vábnemu zovňajšku.

V tomto rebríčku sa dozviete názor redakcie na tie naj z naj.

NEVESTA (KILL BILL VOL. 1 -2)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Uma Thurman vo svojej ikonickej úlohe nevesty, ktorá má jediný cieľ – zabiť Billa a zanechať za sebou krvavú spúšť.

EOWYN (PÁN PRSTEŇOV: NÁVRAT KRÁĽA)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Z drobnej, útlej dámy schovanej v hodvábnych šatách sa v treťom diely epickej fantasy vykľula jazdkyňa rohirrimu, ktorej slová „I am no man!“ si pamätá každý fanúšik Jacksonovej trilógie.

ETAIN (CENTURION)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Olga Kurylenko v historickej dráme stvárnila obávanú vojvodkyňu Etain, ktorá narobila problémy jednej rímskej légii. Okrem boju s lukom a kopijou vedela útočiť svojim obávaným zamračeným výrazom a nejeden agresor radšej zvolil plán úniku.

LAGERTHA (VIKINGOVIA)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Shieldmaiden-ka, odetá v koženom brnení, krátky meč a okrúhly štít. Hrdá vikingská dobyvateľka s účesmi, ktoré by jej mohli závidieť všetky kaderníčky a stylistky.

NEYTIRI (AVATAR)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Na mesiaci Pandora žijú domorodí Na’vi-ovia, dlhý, štíhli obri s modrou pokožkou a sexy ženami. Jednou z nich je aj Neytiri, lovkyňa a členka odboja proti ľudským okupantom.

BLACK WIDOW (MARVEL CINEMATIK UNIVERSE)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Bojové umenie, ohybnosť, gumený oblek, tmavočervené vlasy a hlboký hlas. Dámy a páni, Scarlett Johansson a jej „avengerská“ maličkosť.

RITA (NA HRANE ZAJTRAJŠKA)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Je symbolom statočnosti a zároveň neúnavnou vojačkou v bitke o planétu Zem. Mimozemšťania by si na nás pochutnali a Emily Blunt v mechanickom exoskelete hovorí jasné NIE.

FURIOSA (MAD MAX: ZBESILÁ CESTA)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Štatút imperátorky si vyslúžila nielen svojim originálnym zjavom, ale i autoritatívnosťou a neústupčivosťou. V post-apokalyptickom svete je to práve ona, čo rozkazuje šialenému Maxovi Rockatanskému. Tomu sa hovorí rešpekt!

XENA (XENA)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Kto by nepoznal legendárnu princeznú bojovníčku, Xenu a jej povestný šakram (alebo po slovensky – okrúhly bumerang popierajúci zákony fyziky) a nezabudnuteľný pokrik?

BRIENNE (HRA O TRÓNY)

Zdroj: imdb.com
Zdroj: imdb.com

Celým menom Brienne of Tarth sa dokázala ako jedna z mála žien vo Westerose uplatniť v mužskom remesle – rytierstve. Jej ekvilibristika s mečom ju radí medzi najlepších bojovníkov v seriály.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie