TOP 10 šialených náboženstiev!


Na svete jestvuje popri hlavných, najznámejších náboženstiev nepreberné množstvo drobných, kurióznych. Niektoré z nich sú prinajlepšom úsmevné, pri iných sa chytáte za hlavu a čudujete, ako niekto dokáže nasledovať podobné absurdnosti. No a niektoré patria do kategórie nebezpečných kultov.

Prinášame vám zoznam, v niektorých prípadoch, šialených vieroúk, ktoré našli solídny káder vyznávačov. Jedna z nich vznikla blízko Slovenska. Uhádnete ktorá?

Raelizmus

Zdroj: theplaidzebra.com
Zdroj: theplaidzebra.com

Hnutie pôvodne vzniklo v roku 1974, prozaicky pomenované ako U.F.O.. Raeláni veria v mimozemskú humanoidnú rasu, Elohim, ktorá je zodpovedná za vznik sveta a ktorá nás, bežných smrteľníkov vyprodukovala z ich DNA pred 25 000 rokmi. Jej najznámejší proroci sú Ježiš, Budha, Mohamed a mali by sa dostaviť do Jeruzalema v roku 2025. Bookujte letenky!

Náboženstvo veselej vedy

Zdroj: 1080.plus
Zdroj: 1080.plus

Zakladateľ Ryuko Okawa má netradičné plány. Okrem hlavného cieľa, t.j. šťastie a veselosť celej planéty chce z nejakého dôvodu zvýšiť populáciu Japonska o 300 miliónov ľudí. Prisahá, že sa mu striedavo prihovárajú Ježiš, Mohamed alebo Konfucius a predpovedá, že sa archanjel Gabriel o 50 rokov zjaví v Bankoku.

Jedizmus

Zdroj: inverse.com
Zdroj: inverse.com

Presne tak, Jediovia existujú a sú tu medzi nami. Respektíve, ich fanúšikovia, ktorí založili svoje náboženstvo na obraz fantázií Georgea Lucasa. Hoci nemajú vyhranenú, presnú doktrínu, uznávajú tzv. Jedi Code, alebo kódex správania vychádzajúci z budhizmu a taoizmu. Šušká sa, že na to, aby ste sa stali členom musíte zhliadnuť pôvodnú Star Wars trilógiu 16x za sebou. A treba si zadovážiť svoj vlastný svetelný meč.

Pastafarianizmus

Zdroj: wikimedia.org
Zdroj: wikimedia.org

Pastafarianizmus (Pasta – prek. cestoviny) vznikol predovšetkým ako protestné, satirické náboženstvo voči snahe amerických evanjelikov presadzovať učenie kreacionizmu na školách ako rovnocennú alternatívu voči evolúcii a vedeckej metóde. Keby ste sa pýtali, čo je to na obrázku, ide o božstvo pastafarianizmu, Lietajúce špagetové monštrum.

Vesmírni ľudia

Zdroj: universe-people.cz
Zdroj: universe-people.cz

Made in Czechia. Ivo Benda založil v roku 1977 jedno zo sci-fi náboženstiev, ktorého hlavným cieľom je priateľská komunikácia s mimozemšťanmi, vesmírnymi ľuďmi. Tí zaparkovali svoje vesmírne lode na obežnej dráhe a čakajú. V roku 2001 poslali prívrženci náboženstva prezidentom Havlovi a Schusterovi otvorený list, aby uzavreli letisko kvôli pristátiu materskej lodi. Vo voľnom čase zvyknú strihať čiarové kódy a bojovať proti očipovaniu.

Cirkev eutanázie

Zdroj: s3.scoopwhoop.com
Zdroj: s3.scoopwhoop.com

„Zachráň planétu, zabi sa!“ Tak znie slogan protestného hnutia, registrovaného ako náboženstvo. Pointou je regulácia populácie dobrovoľným siahnutím si na život. Znie to strašidelne, ale v skutočnosti  ide o gesto zakladateľov, byť protipólom kresťanstvu.

Maradonova cirkev

Zdroj: cdn2.img.de.sputniknews.com
Zdroj: cdn2.img.de.sputniknews.com

Čítate správne, futbalová legenda, Diego Maradona, je božstvom. Vyše milión ľudí na celom svete sa k nemu modlí ako k nadpozemskej entite. Členovia cirkvi dokonca uznávajú letopočet začínajúci od roku 1960, čiže od jeho narodenia.

 

Aum Shinrikyo

Zdroj: i.ytimg.com
Zdroj: i.ytimg.com

Dostávame sa k nebezpečnej sekte. Zakladateľ Shoko Asahara sa v roku 1984 prehlásil za baránka Božieho a predpovedal koniec sveta a večné utrpenie pre tým, ktorí ho nebudú nasledovať. Svoje „sväté písmo“ vyhotovil kombináciou trilógiou Nadácia od Isaaca Asimova a Nostradamovými predpoveďami. Preslávili sa však teroristickým útokom na tokijské metro, pri ktorom zahynulo 12 ľudí.

Frisbeetarianizmus

Zdroj: the8percent.com
Zdroj: the8percent.com

V podstate ide o slávenie slávneho amerického komika a neochvejného ateistu, Georgea Carlina, ktorý neraz ostro zabŕdol do praktík cirkvi a samotnej filozofie kresťanstva. Názov vznikol od frisbee a hlavnou myšlienkou bolo, že život sa po smrti zasekne na streche a niekto ho potrebuje dostať dole dlhou palicou. Potom vraj ožijete. Isto, šlo o vtip, ale idea sa stala, paradoxne, posvätnou.

Náboženstvo Princa Filipa

Zdroj: cdn2.spectator.co.uk
Zdroj: cdn2.spectator.co.uk

Ostrovná krajinka Vanuatu a niektoré kmene žijúce na jej území uctievajú anglického princa Filipa, partnera kráľovnej Alžbety. Vravia, že ide o spirituálneho vyslanca nebies a nedávny hurikán bol predzvesťou jeho príchodu. Britská vlajka obopína člny domorodcov a visí z dreveníc.

 
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie