Toto je Nutmeg, najstaršia mačka na svete!

Ešte neminula ani jeden zo svojich deviatich životov a už je najstaršia cica na svete! Neveríš? Čítaj!


Tento frajer sa vola Nutmeg (čo v preklade znamená muškátový oriešok).

Okrem neustáleho vylehovania a vegetovania je tiež kandidátom na najstaršiu žijúcu mačku na svete. V týchto dňoch oslavuje svoje neuveriteľné 31. narodeniny, a nevyzerá to tak, že by sa v najbližšej dobe chystal na odchod. Svojich majiteľov si vybral sám, a to tak, že sa im jednoducho jedného dňa objavil na dvore. Stalo sa tak približne pred 26 rokmi, kedy si Liz a Ian všimli, že sa im po nádvorí potuľuje kocúr, ktorému sa odtiaľ nechce odísť. Pritúlili ho teda k sebe a odvtedy je z neho plnohodnotný člen rodiny.

„Tomuto domu vládne on“, hovorí Liz a Ian.

Nutmega prijali medzi seba v roku 1990 ako túlavú mačku, ktorá potrebovala jedlo, opateru a iné veci. Pýtate sa, ako sa vôbec vie jej presný vek? No, keď sa tomúto sympatickému páriku kocúr objavil na pozemku, mal na krku obojok, na ktorom bol dátum jeho narodenia, no a to hovorí zrejme za všetko. Dlhé mesiace sa k nemu nikto nehlásil, tak si ho Liz a Ian nechali.

Minulý rok trpel Nutmag veľmi závažným ochoreniam mozgovej cievy, no všetko prešlo dôkladným vyšetrením, liečbou a dnes už je všetko v poriadku.

„Nie je to náš kocúr, to my sme jeho ľudia. Je úžasný“, tvrdí pár.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie