Vedci vykopali stvrdnutú živicu v ktorej je zachovalý chvost dinosaura!

Pri zhromažďovaní vzoriek v Mjanmarsku objavila paleontologička Lida Xing niečo skutočne úchvatné. Niečo, čo je akoby vystrihnuté zo známeho filmu o dinosauroch.


Vo vykopanom jantáre (živica) objavila táto žena zachovalý, nikým nedotknutý dinosaurí chvost o veľkosti 1,4 palca (cca 3cm). Odhaduje sa, že je starý viac ako 99 miliónov rokov (!!!) a patriť by podľa všetkého mal vyhynutému tvorovi menom Coelosaurus. Vieme teda, že jeho chvost má (mal?) gaštanovo hnedú farbu a je pokrytý perím! Dojmy o operených dinosauroch, ktoré mali vedci z vykopaných fosílií sa teda definitívne potvrdili, rovnako ako aj ich farba, čo je užasné.

Jedná sa skutočne o historický moment. Zachovalejšie pozostatky týchto zvierat ešte nikdy neboli v lepšom stave ako je tento. Vďaka tomuto objavu sa pochopiteľne otvárajú dvere novým výskumom pričom je takmer jasné, že v chvoste Coelosaura sa pochopiteľne nachádza aj jeho DNA. No v akom stave, to je otázne. My len dúfame, že sa vedci nebudú chcieť inšpirovať známym filmom Stevna Spielberga :).. Na fotografie tohto objavu sa pozrite nižšie. Na druhej strane tiež nájdeš aj video. 

Okrem chvostu je vidieť aj mravca, ktorý je teda tiež starý 99 miliónov rokov

Detaily..

ĎALŠIE FOTKY A VIDEO NÁJDEŠ NA DRUHE JSTRANE ->>>
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie