Z Apple uniklo tajné video: Je toto nové elektrické auto od jablka?


Byť zelený je dnes v móde a automobilky nezostávajú pozadu. Nielen Tesla, ale aj ostatné komerčné automobilky predstavili už niekoľko elektrických vozidiel. Avšak čo ak sa im do roboty zastarú inžinieri z „odhryznutého jablka“?

Na začiatok malé štatistiky: prvé komerčne úspešné auto na elektriku prišlo už v roku 2012 od značky Tesla. Jeho cenovka však vyprázdnila vrecká aj majetnejším (a to vraj Elon Musk, majiteľ značky, na každom modeli prerába). V súčastnosti je lídrom na trhu rozhodne Nissan so svojím elektrickým modelom Leaf, ale nezaostáva ani značka Renault.

Vyzerá to tak, že elektrické autá sa stávajú vecou prestíže, a značka ako Apple si pravdepodobne myslí, že elektrike sa rozumejú u nich lepšie. Automobilky nech sa starajú o spaľovacie motory.

To že Apple pripravuje elektrické auto značka dlho utajovala a do novín sa dostali nepotvrdené informácie o vyvíjaní tohto vozidla. Značka predstavila aj koncept elektrického vozidla, ktorý sa však nebude masovo vyrábať. Na verejnosť sa  dostalo video, na ktorom údjne Appáci testujú elektrickú novinku. No neviem, čo na ňu hovoríte?

Zdroj tohto videa však nie je stopercentne spoľahlivý a pod videom na youtube sa strhla debata o tom, že je to fake.

Mimochodom, ak ste zhodou okolností špecialista na automobilový priemysel, Apple vraj ponúka pre odborníkov nástupný bonus neuveriteľných 250 000 dolárov. To už sa oplatí doštudovať tú STUčku čo? 😉
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie