Zoznám sa s najdesivejšou rybou na svete!

Rybka, ktorá sa od praveku nezmenila ani o chlp. Je tu s nami a žije v útrobách oceánu!


Žraloky boli vždy nočnou morou každého morského rybára či bežného návštevníka mora/oceánu. Každý si pod pojmom žralok predstaví klasického, veľkého bieleho žraloka, ktorý figuruje pravdupovediac v 99% filmoch. No o tomto druhu dnes reč nebude.

Dnes sa mrkneme na fešáka, ktorý číha tam dole, v najhlbších útrobách oceánu. Hovorí sa mu The Goblin Shark (v slovenčine “žralok Owstonov“) a jeho skutočne desivý výraz a vzhľad hovoria zrejme za všetko. Vzhľadom na to, že tieto ryby žijú v tak veľkej hĺbke, sa len zriedka stretnú zoči voči s človekom. Živia sa menšími rybami, kôrovcami a v skutočnosti sú vraj dosť lenivé a pomalé, no všetko sú to samozrejme len dohady..

Prvý krát bol tento žralok opísaný rybármi už v roku 1898. Jeho existencia sa ale ťahá až do dôb praveku. Hovorí sa mu dokonca aj “žijúca fosília“, pretože sa za milióny rokov prakticky vôbec nezmenil. Najväčší chytený kus meral skoro 4 metre. No či sa jedná o maximálnu veľkosť, ťažko povedať..

Keď bol tento žralok odchytený, prežil v akváriu iba niekoľko hodín. Potom upadol do kómy a zomrel. Stále nejestvuje dostatok informácii o tom ako žije a akú má reprodukciu. Existuje však vzácne video (ktoré nájdeš na druhej strane), na ktorom je pomerne jasne vidieť, ako sa snaží uhryznúť jedného potápača, ktorý naňho natrafil v tmavých útrobách oceánu!

 

PRE VIDEO POKRAČUJ NA DRUHÚ STRANU ->>>
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie