10 hercov, ktorí boli v poslednej chvíli nahradení


Herectvo je práca ako každá iná. Aj z tejto vás môžu len tak vyhodiť. Môžete byť známou osobnosťou a mať podpísanú zmluvu ale ani to vám nezaručí, že film „dotiahnete“ do konca.

Stalo sa, že po natočení celého filmu sa režisér rozhodol herca vymeniť, pretože nespĺňa to čo očakával. A niektorí „šťastlivci“ dokonca nedostali za mesiace práce ani zaplatené.

Pozrite si zoznam 10 hercov, ktorí pôvodne mali hrať v známych filmoch ale boli nahradení inými hercami:

Stuart Townsend / Viggo Mortensen – Pán prsteňov (2001)

reddit.com
reddit.com

Keď Townsendovi bolo oznámené, že bude hrať rolu Aragorna, strávil 2 mesiace skúšaním bojových scén s mečom a jazde na koni. Bohužiaľ ho vyhodili deň pred natáčaním, pretože sa režisérovi Petrovi Jacksonovi zdal príliš mladý a dal rolu Viggovi Mortensenovi.

Dokonca Townsendovi odmietli aj zaplatiť s odôvodnením, že podľa podpísanej zmluvy, neurobil dostatočne veľa práce na to, aby mu dali nejaké peniaze.

Chloe Moretz / Miley Cyrus – Bolt (2008)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Chloe síce nahovorila všetky dialógy pre jednu z hl. postáv „Penny“ ale vedenie štúdia sa rozhodlo ju vymeniť za Miley Cyrus, ktorá bola v tej dobe populárnejšia. A ako bonus, Miley k filmu naspievala aj pieseň.

Drobné útržky umeleckého výkonu Chloe, použili na začiatku filmu v scéne, keď bola „Penny“ mladšia. Toto však kariéru Chloe Moretz vôbec nepoložilo, pretože už o dva roky neskôr bola nazvaná „najžiadanejšou herečkou Hollywoodu“.

Harvey Keitel / Martin Sheen – Apokalypsa (1979)

lionsgatepublicity.com
lionsgatepublicity.com

Tri týždne pred natáčaním režisér Francis Ford Coppola označil Keitela za „nevhodného“ a o pár dní „narazil“ na letisku na Martina Sheena (otca Charlieho Sheena) a dal rolu jemu.

Niekoľko rokov potom sa Keitel vyjadril, že pravým dôvodom jeho odvolania z role bola skutočnosť, že on si vojnu zažil a režisér Coppola mal vo filme nepresnosti, ktoré ho urážali a to by viedlo ku konfliktom na pracovisku.

Dougray Scott / Hugh Jackman – X-Men (2000)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Všetko bolo už pripravené, aby Dougray Scott mohol hrať legendárnu postavu Wolverina, no bohužiaľ sa úlohy musel vzdať kvôli filmu Mission Impossible II., ktorý mu narúšal pracovný harmonogram. Rolu zobral H. Jackman a spravil dobre, pretože sa už objavil s touto postavou v niekoľkých filmoch a stal sa pre divákov neoddeliteľnou súčasťou tejto postavy.

Megan Fox / Rosie Huntingdon – Transformers – Temná strana mesiaca (2011)

cinema-notes.blogspot.com
cinema-notes.blogspot.com

Krátko pred začatím natáčania „filmového trháku“ Transformers 3 – Temná strana mesiaca, Megan Fox verejne urazila režiséra Michaela Baya v jednom rozhovore pre britský časopis. Povedala: „Bay je ako Napoleon, ktorý si chce vytvoriť reputáciu šialenca. V štúdiu má potrebu sa vždy stať na chvíľu Hitlerom.“

Krátko na to bola vymenená za herečku a modelku Rosie Huntingdon.

Sylvester Stallone / Eddie Murphy – Policajt v Beverly Hills (1984)

blogocio.eleconomista.es
blogocio.eleconomista.es

Keď Stallone dostal do rúk scenár, chvíľu si myslel, že mu ho poslali omylom. Strávil niekoľko mesiacov, jeho prepisovaním, aby mu viac „sedel“ a bol viac akčnejší. V záverečnej scéne jeho postava ukradla Lamborghini a rozbehla sa priamo oproti nákladnému vlaku, ktorý riadila hl. záporná postava filmu.

Oficiálna verzia toho, prečo Stalloneho odvolali, bol práve jeho scenár, ktorý bol príliš finančne náročný na výrobu.

Edward Norton / Mark Ruffalo – Pomstitelia (Avengers, 2012)

screenrant.com
screenrant.com

Norton po odohraní role Bruca Bannera v Neuveriteľnom Hulkovi predpokladal, tak ako aj viacerí, že bude hrať Hulka aj v Pomstiteľoch. No režisér Joss Whedon sa dopočul, že s Nortonom sa ťažko spolupracuje a hovorilo sa aj o tom, že pre Marvel bol príliš finančne nákladný a nechceli zaň „vyhodiť“ príliš veľa peňazí. Marvel ale oponoval, že peniazmi to nie je. Kto vie ako to bolo?

Norton ich označil za „neprofesionálnych a nečestných“. Marvel obsadil rolu hercom Markom Ruffalom, ktorého teraz poznáme ako Hulka z Avengerov.

Samantha Morton / Scarlett Johansson – Ona (2013)

lounge.obviousmag.org
lounge.obviousmag.org

Samantha bola vymenená počas post-produkcie za Scarlett Johansson. Režisér Spike Jonze: „Keď sme sa dostali k spracovávaniu filmu zistili sme, že Samantha nespĺňa to čo sme od postavy chceli, tak sme museli spraviť nový konkurz.“

Eric Stoltz / Michael J. Fox – Návrat do budúcnosti (1985)

denofgeek.us
denofgeek.us

Michael pôvodne nemal hrať Martyho McFlya. Stoltz natočil niekoľko scén, no režisérovi a scenáristovi sa na ňom niečo nepozdávalo. Stoltz bol síce dobrý herec ale hodil sa skôr do vážnejších filmov ako do „uletenej“ komédie.

Leonardo DiCaprio / Christian Bale – Americké psycho (2000)

tasteofcinema.com
tasteofcinema.com

Najprv oznámili Christianovi, že bude vo filme hrať on, no neskôr sa štúdio rozhodlo, že do hlavnej úlohy obsadia Leonarda. S tým ale nesúhlasila Mary Harronová (režisérka), ktorá sa k Leonardovi vyjadrila: „je príliš chlapčenský. Nehodí sa mi do úlohy tvrdých chlapov z Wall Street. Nechcem pracovať s niekým, kto má zväčša 13 ročných fanúšikov. Ich by film nemusel zaujať a mali by sme problém.“

Preto vrátili úlohu Christianovi Baleovi, ktorému táto úloha naozaj sadla. Leonardo DiCaprio zobral hneď na to úlohu vo filme Pláž, z ktorým mal taktiež nesmierny úspech
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie