Tento hotel bol opustený niekoľko desiatok rokov, kvôli temnému tajomstvu, ktoré straší ľudí dodnes

Ak raz budeš prechádzať hustou kolumbijskou džungľou, môže sa ti stať, že cestou natrafíš na podivne vyzerajúcu budovu pri vodopádoch Tequendama v oblasti San Antonio del Tequendama


Dnes je z tejto budovy múzeum. Kedysi to bol však hotel známy pod názvom Hotel del Salto alebo Hotel tequendamanských vodopádov. Bol postavený v roku 1923 architektom menom Carlos Arturo Tapias a bol určený iba pre kolumbijskú smotánku.

Niekoľko rokov sa tu stretávali bohatí ľudia, užívali si a organizovali rôzne večierky. Z hotelu je nádherný výhľad priamo na obrovské vodopády, ktoré ohúrili každého návštevníka.

Hotel del Salto

Z hotela sa postupne prestal stávať hotel ale miesto určené iba na večierky. Preto vznikol nápad, že by sa hotel mohol prestavať na 18 poschodový párty dom 😀

To sa však nestalo, pretože ľudia zrazu odmietali do hotela chodiť. Mohli za to práve tie spomínané vodopády. Voda začala tak neuveriteľne prenikavo zapáchať, že sa jej smrad nedal vydržať. V dnešnej dobe je rieka Bogota, ktorá tečie popri vodopádoch vyhlásená za 2. najznečistenejšiu rieku planéty. Návštevníci sú dnes v tejto oblasti nútení nosiť rúška. Smrad však nieje to jediné, čo hotel poznačilo.

PRÍBEH POKRAČUJE NA DRUHEJ STRANE >>>
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Prihlásenie

PRIHLÁS SA RÝCHLO CEZ FACEBOOK A PRIDAJ SVOJ ČLÁNOK!

reset hesla

Zabudnuté heslo? Žiaden problém!

späť
Prihlásenie